sobota, 29 września 2018

Karolina Wilczyńska "Owoce miłości"


Karolina Wilczyńska „Owoce miłości”, Czwarta Strona 2018, ISBN 978-83-7976-781-6, stron 320

Opis wydawcy: Pierwszy wspólny rok na Kwiatowej dobiega końca… Zajrzyj do swoich ukochanych przyjaciółek i przekonaj się, jak potoczą się ich historie. Czwarty tom pełnej emocji serii o współczesnych kobietach! Wioletta jest pewna, że jej małżeństwo się rozpada. Mimo kryzysu i nadmiaru matczynych obowiązków, kobieta chce aktywnie spędzać czas. Tylko czy znajdzie go wystarczająco dużo, by realizować nową pasję? Co wyniknie z jej spontanicznego pomysłu? Lato wypełnione jest przygotowaniami do ślubu Malwiny, lecz radosne oczekiwanie przysłania jej rodzinna intryga. Jaki sekret skrywa tajemnicza ciotka? Róża również stara się przygotować do nowej roli. W trudnych chwilach wspiera ją przyjaciel. Może dzięki niemu Róża ponownie uwierzy, że jej też pisane jest szczęście? Karolina Wilczyńska przekonuje nas, że miłość zwycięża wszelkie nieporozumienia, by wydać swoje owoce. Lecz piękny finał nie musi oznaczać końca bajki – czasami w życiu to dopiero nowy początek.

Karolina Wilczyńska to autorka, która wyróżnia się wyjątkową lekkością pióra – każdą jej powieść dosłownie się połyka. Ma też talent do kreowania postaci, do których czytelnik łatwo i szybko się przywiązuje. Tak stało się również w przypadku cyklu „Rok na Kwiatowej”. Wiodące bohaterki to kobiety takie jak my, borykające się z podobnymi problemami codziennego życia, ale też doświadczające radości, jakie mogłyby się stać i naszym udziałem. 

„Owoce miłości” mają bardzo trafnie dobrany tytuł. Jako że czwarty tom serii jest pożegnaniem, zostawiamy nasze przyjaciółki z owocami tego, co przyniosło im to najpiękniejsze uczucie w życiu człowieka. U każdej mieszkanki Kwiatowej szykują się liczne zmiany. Wiola, matka Oskara i bliźniąt, postanawia zrobić coś dla siebie. Sama nawet nie przypuszcza, jakie efekty zrodzi kilka wyjść na spacer i ćwiczenia na siłowni na świeżym powietrzu. Malwina przygotowuje się do ślubu, choć właściwie lwią część organizacji oddała w ręce swojej matki. Nurtuje ją jednak niechęć rodzicielki do kontaktu z własną siostrą – czy dziewczynie uda się dowiedzieć, co skrywa rodzinna przeszłość? Liliana nadal spotyka się z Januszem i mieszka z Agnieszką. Sen z powiek spędza jej jedynie zbliżająca się rozprawa i to, jak nastolatka poradzi sobie z traumatycznymi wspomnieniami, które trzeba będzie przywołać na sali sądowej. Przed Różą życiowe wyzwanie, macierzyństwo, które zdaje się ją całkowicie przytłaczać. Najchętniej nie wychodziłaby z domu i zamknęłaby się przed ludźmi i światem, ale na to nie pozwolą jej sąsiadki i pewien przyjaciel; ważną rolę powierzy jej również Malwina. 

Jak już wielokrotnie wspominałam, przez fabuły Karoliny Wilczyńskiej po prostu się płynie. Ja w każdym razie otwierając jej książki, wchodzę do stworzonego przez nią świata i w pełni angażuję się w losy bohaterów. Uważam, że „Owoce miłości” godnie wieńczą dzieło, pozostawiając Różę, Malwinę, Wiolę i Lilianę we właściwym momencie. „Rok na Kwiatowej” to była świetna literacka przygoda. 

Za możliwość przeczytania bardzo dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona. 

http://czwartastrona.pl/ksiazki/rok-na-kwiatowej-owoce-milosci/

2 komentarze:

  1. Wkrótce również będę czytała tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Za mną dopiero "Zamarznięte serca", ale mam nadzieję, że nadrobię w końcu zaległości.

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli pozostawisz ślad swojej obecności. Komentarze wulgarne i obraźliwe będą usuwane.