środa, 19 czerwca 2013

Wakacyjne zapowiedzi

Czy ktoś wie, jak się oduczyć oglądania zapowiedzi, żeby ta lista "chcę przeczytać' nie rozrastała się tak szybko..?

1. W.A.B.

Autor bestsellerowych kryminałów na tropie największej tajemnicy XX wieku!
1945. Niemcy przegrywają wojnę, każdy myśli tylko o sobie. Generalny Gubernator Hans Frank ukrywa najcenniejsze łupy, a wraz z nimi bezcenny sekret, który ma zapewnić mu nietykalność po wojnie. Skarb ginie bez śladu w tajemniczych okolicznościach.
1946. Do Polski powracają zrabowane dzieła sztuki z Damą z gronostajem Leonarda da Vinci na czele. Brakuje Portretu Młodzieńca Rafaela Santi, który od tej pory pozostaje najcenniejszym zaginionym na świecie dziełem sztuki i symbolem grabieży dokonanych w czasie II wojny światowej. W Muzeum Czartoryskich w Krakowie od ponad sześćdziesięciu lat na Rafaela czeka pusta rama.
Współcześnie. Doktor Zofia Lorentz, historyk sztuki i urzędniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych, próbująca sprawić, aby do Polski wróciło choć kilka z ponad 60 000 zaginionych dzieł, zostaje wezwana do kancelarii premiera. Sprawa jest pilna i ściśle tajna. Arcydzieło Rafaela zostało w końcu namierzone, a ona musi odzyskać je dla Polski. Legalna droga nie wchodzi w grę. Jedynym możliwym sposobem jest kradzież. Zofia podejmuje się zadania. Do jej zespołu dołączają cyniczny młody marszand, świeżo emerytowany oficer służb specjalnych i legendarna szwedzka złodziejka, specjalnie w tym celu wyciągnięta z więzienia.
Bezcenny to międzynarodowy thriller łączący najlepsze cechy prozy Dana Browna, Arturo Perez-Reverte i Umberto Eco. W miejsce każdej rozwiązanej zagadki pojawia się kilka następnych, zwrot akcji goni zwrot akcji, a bohaterowie w poszukiwaniu zaginionego arcydzieła wpadają na trop tajemnicy, która najnowszą historię świata wywróci do góry nogami. Możni tego świata zrobią wszystko, aby nie ujrzała ona światła dziennego.


2. PRÓSZYŃSKI I S-KA

Siedem kobiet, siedem historii, jeden wspólny adres.
Sabina wraca do rodzinnego miasteczka. To ma być krótka wizyta - chce tylko sprzedać mieszkanie rodziców. Ale przeszłość nie daje o sobie zapomnieć.
Sabina opowiada historie swoich sąsiadek - w różnym wieku, pochodzeniu, statusie społecznym. Każda z nich jest inna, każda ma inny problem, inaczej potoczyły się ich losy. Historie te są czasem intrygujące, czasem irytujące, często nieprzewidywalne. Czy bohaterki łączy tylko to, że mieszkają pod jednym adresem? Świat kobiecych spraw, gdzie radość miesza się ze smutkiem. Miłość z niespełnieniem. I nigdy nie zabraknie miejsca na nowe grzechy i cierpienia. Może to także Twoja historia? Naginanie historii do własnych potrzeb, jej upiększanie, a nawet jej fałszowanie ma w Polsce bardzo długą tradycję. Naszych królów i ich czyny idealizowali nadworni kronikarze, łącznie z Gallem Anonimem, Wincentym Kadłubkiem czy Janem Długoszem, a w czasach, gdy traciliśmy niepodległość, ku pokrzepieniu serc i dusz, nieodmiennie przywoływano dawnych władców z całą długą listą ich wspaniałych zalet i bohaterskich czynów. Nawet w podręcznikach historii nader często poprawiono wizerunki królów, wstydliwie kryjąc za zasłoną milczenia wszystko, co zdaniem autorów nie zasługiwało na pamięć, bo nie pasowało do budującej wizji naszych dziejów.
W swojej książce "Skandaliści w koronach" Andrzej Zieliński zrywa kilka właśnie takich zasłon, pokazując, że obok czynów, którymi nasi władcy słusznie mogli się szczycić, było i wiele takich, których nie można nazwać inaczej jak skandalem, głupotą czy zbrodnią. Wydobywając je z zapomnienia, autor stara się skłonić czytelników do refleksji, a niekiedy do zupełnego przewartościowania poglądów na nasze dzieje i kształtujących je monarchów.

3. REPLIKA

Wydawałoby się, że to historia stara jak świat...
On - niepoprawny romantyk - zupełnie niespodziewanie dziedziczy po dziadku uroczą leśniczówkę i piątkę kotów. Ona po bolesnych doświadczeniach ucieka przed przeszłością na wieś.
Oboje znają się od dziecka... ale Anna nie jest już piegowatą smarkulą, Anią Shirley z zaplecionymi warkoczami i głową w chmurach. Również Michał, choć - jak ona - tęskni za prawdziwą miłością, pierwsze uczuciowe stłuczki ma już za sobą.
Spotkanie po latach stopniowo sprawia, że obojgu szybciej biją serca...

...ale życie nie jest wcale takie proste. Najpierw każde z nich będzie musiało policzyć się z przeszłością i poukładać na nowo teraźniejszość - zwłaszcza Michał, w życiu którego jest jeszcze ta druga - Maja.


4. BELLONA

Bez wątpienia żaden z polskich polityków XX stulecia nie wywarł tak wielkiego wpływu na dzieje naszego kraju, jak Józef Piłsudski. Zesłaniec i rewolucjonista, bojownik napadający z bronią w ręku na pociągi, a następnie twórca polskiego czynu zbrojnego podczas pierwszej wojny światowej. Triumfator w wojnie z bolszewikami, człowiek, który ocalił Polskę i Europę przed komunizmem. Ale równocześnie polityk, który zdobył władzę na skutek krwawego przewrotu wojskowego. Twórca autorytarnego systemu, bez wiedzy którego nic w Polsce nie mogło się wydarzyć. A jednocześnie abnegat życiowy nie mający większych potrzeb, nie zwracający uwagi na splendor i luksusy. Czarujący, inteligentny rozmówca i brutalny polemista, używający publicznie wulgarnego słownictwa. Czuły i kochający ojciec, a równocześnie mężczyzna, który większość życia spędził trójkącie małżeńskim.
 
5. ZNAK

 Pewne decyzje wymagają czasu. Wiktoria bez słowa wyjaśnienia zostawiła męża, spakowała walizkę i pojechała w miejsce, które miało jej pomóc poskładać wszystko na nowo.
Idealne byłyby pewnie Indie lub Toskania. Ona wybrała Chorwację.
Czy podróż do Dubrownika, który zapamiętała dzięki szczęśliwym wakacjom sprzed lat, może być czymś więcej, niż tylko pogonią za wspomnieniami?
Pod gorącym chorwackim słońcem przecinają się losy trzech niezwykłych kobiet - Wiktorii, Jasnej i Sandry. Wszystkie szukają swojej drogi, azylu, który pozwoli poczuć im się bezpiecznie. Lekcja, jaką wspólnie przerabiają nie jest prosta - nie da się wziąć czyjegoś przepisu na życie.

Zwycięstwa i porażki, marzenia i złudzenia oraz przeszłość i teraźniejszość splatają się w subtelną opowieść o uczuciach i ważnych decyzjach. Izabela Sowa pokazuje w niej, że zawsze warto stanąć do walki o szczęście, nawet jeśli nasz świat legł w gruzach.

6. NASZA KSIĘGARNIA


Tamtego lata w Paryżu łazili od kafejki do kafejki, pili młode wino z tanich sklepów, chrupali świeże bagietki i oglądali jasne, kolorowe witryny z niedostępnymi z powodu ceny przedmiotami. Sypiali długo - gdy zjawiali się na śniadaniu, kawa w termosach była chłodniejsza od wymiętego prześcieradła w ich hotelowym pokoju.
Monika Grosz ma wrażenie, że małżeństwo wymyka jej się spod kontroli. Brakuje w nim miłości i czułości. Jej męża pochłaniają praca, realizacja własnych planów oraz przelotne miłostki. Rozczarowana kobieta wyjeżdża do Paryża, gdzie znalazł schronienie jej klient Jacek Pohl. Chłopak wypowiedział wojnę magnatowi prasowemu Andreasowi Lewickiemu. Monika musi przygotować Jacka do trudnego procesu... Z początku Paryż nie daje jej zapomnienia, a przynosi tylko melancholię, bo właśnie tam spędziła z mężem najpiękniejsze chwile. Jednak wkrótce smutek Moniki rozproszy ktoś, kogo nie spodziewa się spotkać nad Sekwaną...
"Tamtego lata nad Sekwaną" to optymistyczny, przesycony urokliwym paryskim klimatem i pełny zaskoczeń romans z wątkiem sensacyjnym w tle. Powieść dająca otuchę oraz nadzieję tym wszystkim, którzy po wielu latach małżeństwa stwierdzili, że ich wybory okazały się pomyłką.

7. OTWARTE

Poznajcie Celię, Toni, Jane, Kattie, Virginię i wiele innych pięknych, młodych kobiet, które przyjechały z odległych zakątków Ameryki do pracy w mieście, którego nie było na mapach. Nie wolno im było mówić o tym, co robią. Rozpoczęły wyścig z czasem, aby uratować swój kraj.

Zmieniły losy wojny i świata. Na zawsze.

Bestsellerowa książka o zwykłych niezwykłych kobietach.
8. ALBATROS

Irlandia współczesna. Grania Ryan, jest młodą rzeźbiarką, która pochodzi z Dunworley. Wraca do domu po dziesięciu latach nieobecności.
Pewnego dnia Grania przypadkowo spotyka ośmioletnią dziewczynkę, Aurorę, kiedy ta lunatykuje tuż na krawędzi klifu, sto metrów nad najeżonym skałami morzem. Zaczyna się nią interesować i wkrótce ich relacje bardzo się zacieśniają. Ojciec Aurory powierza jej opiekę nad dziewczynką, co całkowicie zmienia jej życie...
Nawet nie wspominam, że to tylko część z tych, które mnie zainteresowały...

Zdjęcia i opisy pochodzą ze strony www.merlin.pl oraz www.empik.com.

30 komentarzy:

 1. Na pewno pozazdroszczę Ci książki nr 1 , Skandali w Koronie i życia prywatnego marszałka ;) zapraszam http://qltura.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, na razie nie ma czego zazdrościć, bo to tylko lista tego, co bym chciała przeczytać, bo o kupieniu nie ma co marzyć;)

   Usuń
 2. Skandaliści w koronach to brzmi ciekawie. Uwielbiam takie smaczki historyczne:)

  OdpowiedzUsuń
 3. I znowu kolejne interesujące tytuły. Doba ma za mało godzin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taak, a portfel zbyt mało przegródek, które w jakiś magiczny sposób same zapełniałyby się pieniążkami na te cudowności...

   Usuń
 4. "Przytul mnie" oraz "Dziewczyna na klifie" to coś w sam raz dla mnie. Już zanotowałam tytuły, żeby mi nie umknęły :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że coś dla siebie znalazłaś:) Ja częściowo też po to robię takie posty, żebym mi tytuły nie umykały:)

   Usuń
 5. Oooo! Ja chcę tych "Skandalistów w koronie" i Piłsudskiego, a także "Dziewczyny atomowe"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reaguję dokładnie tak samo, jak zobaczę coś ciekawego: "ooo, ja chcę!" :)

   Usuń
 6. Książka o Piłsudskim i powieść Miłoszewskiego przypadły mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, czy uda nam się przeczytać:)

   Usuń
  2. Ja sobie zapisuję tytuły i kiedyś na pewno znajdzie się czas, by to przeczytać. Przynajmniej mam taką nadzieję:)

   Usuń
  3. Czas na pewno by się znalazł, tylko nie zawsze są możliwości dotarcia do wszystkich książek, które mam na liście.

   Usuń
 7. Sama nigdy nie potrafię oprzeć się zapowiedziom, mimo wielu prób i obietnic składanych samej sobie;))
  Miłoszewski mnie kusi, ale może tym razem uda mi się nie ulec, zanim nie przeczytam reszty zaległych pozycji:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli nie jestem osamotniona w tym uleganiu;) A ja chyba poczekam na egzemplarz w bibliotece.

   Usuń
 8. Dużo ciekawych propozycji - najbardziej zainteresowały mnie "Dziewczyny atomowe", "Dziewczyna na klifie", "Bezcenny" i "Skandaliści w koronach". Ja się nie umiem powstrzymać przed sprawdzaniem zapowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak mam, średnio raz na tydzień muszę zajrzeć na strony księgarni i ulubionych wydawnictw:)

   Usuń
 9. Nie mam pojęcia, jak się powstrzymać od sprawdzania zapowiedzi i dodawania książek do listy "Chcę przeczytać" :-) Mam zamiar tę listę uporządkować w najbliższym czasie, bo tyle tytułów już tam dopisałam, że życia mi nie starczy na wszystkie ;-) Będę chciała wybrać te naj naj naj :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kiedyś próbowałam ogarnąć moją listę, ale nic z tego nie wyszło;) Nie dałam rady wybrać tych naj, za dużo ich jest;)

   Usuń
 10. Hm, nie interesowałam się do nie dawna zapowiedziami ksiazek. Jednak od pewnego czasu śledzę takie listy, a moja półka na lubimyczytac.pl zapełnia się pozycjami które pragnę przeczytać :) Na Twojej liscie widze również kilka interesujących tytułów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko kilka;)? Najciekawsze jest to, że czytam i czytam, a jakoś ta lista się nie zmniejsza, tylko wręcz rozrasta... Co uda mi się coś przerzucić do przeczytanych, to zaraz uzupełnię zapowiedziami i tak się to kręci:)

   Usuń
 11. Przytul mnie i Azyl kuszą mnie najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Azyl na pewno sobie kupię, bo większość tytułów I. Sowy mam, na dodatek nową wydaje Znak, a bardzo lubię ich książki:)

   Usuń
 12. Intrygują mnie tytuły: "Kobiety z sąsiedztwa" i "Azyl":)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś nareszcie:D
   Skromnie dzisiaj:) Ale może to dobrze? Portfel odetchnie z ulgą? :)

   Usuń
  2. Jestem Paulinko, ale wyjeżdżam w czwartek:(
   Nie nadążam ze wszystkim, a szczególnie z czytaniem i pisaniem...

   Usuń
  3. No a teraz w wakacje nie będzie trochę luźniej?

   Usuń
  4. U mnie przerwa w wyjazdach jest między 15.07 a 15.08. a później między 20.12 a 20.01:)
   Odejdzie mi też pomaganie w odrabianiu lekcji w ciągu wakacji.
   Niestety w papierach nie mam przerwy, a poza tym dziewczyny idą na urlopy i będę musiała za nie chodzić do sklepu na zastępstwa:)

   Usuń
  5. A no tak, czyli niby troszkę luźniej, ale nie do końca:)

   Usuń

Będzie mi miło, jeśli pozostawisz ślad swojej obecności. Komentarze wulgarne i obraźliwe będą usuwane.